לתת לכלב ללקק לכם את הפנים לא טוב לבריאותכם

כולנו רוצים שאנשים יראו לנו חיבה. מכיוון שהכלב שלכם אינו יכול להגיב לציוצים שלכם, הוא יכול ללקק לכם את הפנים. אולם, זה לא בהכרח הדבר הבריא ביותר. לדוגמא, הפה שלהם אינו נקי יותר משל בני אדם. "כמות החיידקים נוטה להיות דומה אבל סוגי החיידקים מאוד שונים," אומרת קלי ריינולדס, פרופסור לבריאות הסביבה באוניברסיטת אריזונה. אוכלוסיית החיידקים הנורמלית בפיות של בני אדם היא מאוד שונה.

מצד שני, לבני אדם יש טיפולי שיניים שעוזרים להם להלחם בחיידקים. כאשר אין את האפשרות להחזיק במברשת השיניים, הכלב חייב לפתח דרכים להתמודד עם החיידקים. מצד שני, זה עדיין לא מספיק. "זאת הסיבה שמחלת חניכים, שיניים רקובות וריח רע מהפה כל כך נפוצים אצל כלבים מבוגרים," אומרת ריינולדס. כלבים גם אוספים חיידקים מהפח ודברים אחרים שהם נושכים. "בסך הכל, מנקודת מבט בריאותית, הפה של הכלב אינו נקי," אומרת ריינולדס.

source

"כלבים יכולים לשאת מספר של גורמי מחלה או אורגניזמים המתפשטים מבעלי חיים לבני אדם שעלולים לגרום למחלות," אומרת ריינולדס. סלמונלה, פסטרלה, קמפילובקטר, קריפטוספורידיום, לפטוספירוזיס, גיארדיה, גזזת ותולעיים במעיים הם הדברים שאתם יכולים לקבל באמצעות מגע עם הפה שלהם. "חלק מהחיידקים הללו הם מהגורמים הנפוצים של התפרצות של מחלות שלשולים בארצות הברית," סיפרה ריינולדס. לא דומה להתפרצות של זיהומי קמפילובקטר בגורים בשנת 2017 שהתפשטו ל 67 אנשים, מתוכם אושפזו 17.

Campylobacter

"חיידקים אלה יכולים לגרום לכלב שלכם להיות חולה (בדרך כלל שלשולים), אבל לעיתים הכלב נושא אותם ללא תסמינים מוקדמים," אמרה ריינולדס. "זה תלוי בבריאות האישית שלכם ושל הכלב," אמרה ריינולדס והוסיפה כי אנשים יכולים גם לשאת חלק מהחיידקים הללו (כמו קמפילובקטר) ללא תסמינים מוקדמים.

source

אבל זה רק נכון עבור אנשים בעלי מערכת חיסונית חזקה. מצד שני, אנשים מבוגרים, נשים בהריון, אנשים בעלי איידס או נשאים, מטופלים בכימותרפיה, מטופלים שעברו השתלה ועוד לא צריכים לתת לכלב שלהם ללקק להם את הפנים ותמיד צריכים לשטוף את הידיים לאחר שליטפו את הכלב.

source

ואתם לא באמת יכולים לומר שתפתחו עמידות בפני החיידקים. "בני אדם לא יכולים אפילו לפתח עמידות בפני חלק מהחיידקים שכלבים נושאים, כמו טפילים לדוגמא, לכן הם יכולים להדביק אתכם פעם אחר פעם, " היא אמרה. "הכי טוב זה להמנע מהם ככל שניתן." ואם אתם לא יכולים, תשטפו את האזורים הנגועים עם מים וסבון. "החיידקים נכנסים לתוך הגוף שלכם רדך הקרום הרירי שנמצא על גבי הפנים - הפה, האף והעיניים," היא אמרה. "זה לא באמת משנה אם זה הכלב שלכם או של מישהו אחר שליקק אתכם, אתם עדיין צריכים לשטוף את הפנים והידיים לאחר מכן," אמרה ריינולדס.

מתוייגים: health, dogs, dog, pet, puppy, bacteria, sick, lick, mouth,

דיון

חידונים נוספים