שמן קוקוס וכל מה שאתם צריכים לדעת עליו

האם ידעתם כי שמן קוקוס יכול להרוג חיידקים מזיקים? הוא עשוי מ 50% מחומצה לורית שמשמשת ברפואה נגד זיהומים נגיפיים. הוא מלא בחומצות שומן שהופכים אותו למדכא תאבון בתור שרשרת חומצת שומן בינונית (MCT) המפחיתה את התאבון.

שמן קוקס יכול גם להוריד את הכולסטרול: שומנים רוויים מגדילים את רמות הכולסטרול הטוב ומורידים את רמות הכולסטרול הרע.

source

עם זאת, מצוין ככל שלא יהיה, סביב שמן הקוקוס קיימים מיתוסים שפשוט אינם נכונים. אנשים רבים חושבים כי שמן הקוקוס עבה וקשה לגוף לספוג אותו בגלל המוצקות שלו בטמפרטורת החדר. אולם, הוא למעשה נוזל מאוד דק שכלל אינו שומני או דביק והוא נספג מאוד בקלות. דבר נוסף שאומרים עליו הוא שיש בו כמויות גבוהות של שומן רווי שיובילו להשמנת יתר ומחלות לב. אבל האמת היא שהשומנים הרוויים בשמן הקוקוס למעשה מגבירים את חילוף החומרים של הגוף ומובילים לצריכת אנרגיה גבוהה יותר ובכך לשריפת שומן מהירה יותר.

source

שמן הקוקוס הוא טוב מאוד עבור העור שלכם. יש לו מאפיינים נהדרים של חדירת הלחות לעור. תשאירו מעט שמן קוקוס על גבי העור למשך הלילה ותראו את ההבדלים. שימוש פופולרי נוסף של שמן הקוקוס הוא כמרכך שיער וכמו כן כמפחית קשקשים ומונע כינים.

source

אולם, תהיו מודעים לכך ששמן קוקוס מעובד מופק מבשר קוקוס מיובש ובדרך כלל מבצע הידרוגנציה ולכן הוא מכיל חומצות שומן טראנס מזיקות. מצד שני, שמן קוקוס טהור לא מבצע הידרוגנציה או מחומצן או מפיג ריח רע ושומר על הטעמים הטבעיים והניחוחות.

source

מתוייגים: facts, healthy, nutrition, coconut, oil,

דיון

חידונים נוספים