קליפורניה מזהירה מפני סכנות הקרינה

מחלקת הבריאות של קליפורניה מזהירה אנשים כי טלפונים סלולרים גורמים לחשיפת קרינה וכמו כן סיכונים בריאותיים (סרטן, בעיות פוריות וכו'). המחלקה ממליצה לאנשים לשמור את מכשירי התקשורת שלהם רחוק מגופם.

חומר ההדרכה החדש אשר שוחרר ביום חמישי עורר דיון על הבעיות הבריאותיות הנגרמות על ידי הטלפונים. אותות רדיו בתדרים נמוכים אשר טלפונים משתמשים בהם כדי להעביר נתונים יכולים לחשוף אנשים לקרינה לא בריאה. בעוד המחקר אינו חד משמעי, המחלקה מאמינה כי יש מספיק נתונים כדי לנהוג בזהירות, במיוחד עבור ילדים.

source

מצד שני, בגלל כמות הנתונים האדירה שיש לנו על סיכונים בריאותיים הקשורים לעישון ושתייה עדיין לא השתנתה דעתנו...

source

“שמירה על הטלפון קרוב לגוף זה אף פעם לא רעיון טוב," אומרת ד"ר דברה דייוויס ממחלקת הבריאות. אפילו במדריכי האייפון מדברים על הבטיחות מפני קרינה וממליצים להשתמש בדיבורית או אביזרים שלא מצריכים החזקה של הטלפון ביד. "מרבית האנשים אינם מודעים לכך שקיימת אזהרה ברורה שנועדה לשמור על הגוף רחוק מהמכשיר," אומרת ד"ר דייוויס.

source

לתדרי הרדיו קל יותר לחדור למוחם של ילדים מאשר מבוגרים. מלבד העובדה שזה יכול לגרום לגידולים במוח או באוזניים, מדענים מקשרים את השימוש בטלפון הסלולרי לבעיות ריכוז, בעיות נפשיות ובעיות שינה אצל נערים מתבגרים. למעשה, צרפת החרימה את השימוש בטלפונים סלולרים בבתי ספר יסודיים וחטיבות הביניים לפני שבוע. הדבר משך הרבה ביקורות רבות מהסביבה.

source

דיון

חידונים נוספים