10 תסמינים שאסור להתעלם מהם

אנחנו בדרך כלל יודעים כאשר אנחנו חולים. אנחנו מרגישים רע. בכל אופן, העור שלנו מתחיל לשנות צבע ואולי מופיעים גם סימנים. גם יש לנו עלייה בטמפרטורת הגוף וכל מיני דברים מגעילים יוצאים ממקומות שהם לא אמורים לצאת מהם. וכמובן, קיימים סוגים שונים של כאבים! ככה אנחנו יודעים שאנחנו חולים.

אולם, חלק מהתסמינים הם יותר ערמומיים. הם אולי קטנים מידי מכדי לשים לב אליהם או קל להתעלם מהם. אבל התסמינים האלה הם כנראה אלו שאתם צריכים לשים לב אליהם יותר מהכל. להלן עשרה תסמינים שאסור לכם להתעלם מהם.

1

ירידה מסתורית במשקל

לרדת במשקל זה קשה, אבל כשאתם מתחילים להוריד קילוגרמים ללא סיבה, אתם צריכים להתחיל לדאוג. אם אתם יורדים חמישה אחוזים ממשקל גופכם בתוך חצי שנה ללא כל דיאטה או אימונים, אתם צריכים ללכת להבדק. זה מדאיג במיוחד אם אתם מרגישים יותר עייפים וחלשים מהרגיל. ירידה במשקל עלולה להראות שיש לכם בעיות בבטן, קושי בספיגת חומרים מזינים, פעילות יתר של בלוטת התריס, סוכרת שלא אובחנה, דיכאון או אפילו סרטן.

source

2

עיבוי וגושים

אתם אולי יודעים שגוש בשד או בשק האשכים הם סיבה ללכת לראות רופא, אסור להתעלם גם מגושים במקומות אחרים. הם אולי לא סרטניים, אבל אתם אולי תצטרכו ביופסיה כדי לגלות מה הבעיה. גוש רך יכול להיות תוצאה של בקע וזה גם משהו שיש לטפל בו. ניתן להרגיש סמיכות של העור כאשר מעבירים עליו את האצבע וחשים ברקמות מתחת שהתעבו או התקשו.

source

3

כאבים בחזה

כאבים בחזה יכולים להיות כתוצאה מהתקף לב, גושים בריאות או אפילו דברים רגילים כמו התכווצות שרירים קטנה בצלעות או דלקת סחוס בצלעות. זה יכול להגרם גם על ידי צרבת - "שריפה בחזה", כאשר ב 20% מהמקרים טועים וחושבים שמדובר בהתקף לב. אפילו לרופאים קשה לאבחן את זה! עם זאת, אין להתעלם מכאבים או לחץ בחזה, במיוחד כאשר יש תחושה לא נוחה של גירוד או לחץ.

source

4

שינויי הרגלים במעי

סרטן המעי הורג כיום יותר אנשים צעירים מאשר בעבר, לכן שימו לב לשינויים במעי ולמספר הפעמים שאתם הולכים לשירותים או מצבים של עצירות ושלשולים. גשו לרופא אם זה ממשיך מעבר לשבוע או שבועיים ובמיוחד אם יש דם בקקי.

source

5

דם לא צפוי מחלקים בגוף

למראה המזל, הדם יבהיל אתכם מספיק כדי לגרום לכם ללכת ולראות רופא. ככה יראו תסמינים של דם לא צפוי: שיעול עם דם – סרטן או קריש דם בריאה קיא עם כתמים שחורים או אדמימות – דימום בקיבה קקי שחור ומסריח – דימום במעיים דימום בין תקופות המחזור או לאחר סקס – דימום ברחם בגלל גידול או סרטן דימום לאחר הפסקת הווסת או לאחר שהמחזור נפסק – סרטן הרחם דימום בתוך הנוזלים – דלקת ברקמות או סרטן

source

6

קשיים בבליעה / שובע ללא אוכל

הגורמים לקשיים בבליעה הם כאב גרון ודלקת שקדים. אולם, יכולות להיות בעיות עמוקות יותר בתוך הגרון. יכול להיות שיש לכם קושי לבלוע בגלל הגיל. מכיוון שזה מובילים לכך שאנשים לא לוקחים תקופות לעיתים קרובות כפי שנאמר להם, תבקשו מהרופא שלכם לתת לכם נוזלים ולא כדורים. בעיות ניורולוגיות יכולות להיות גם הבעיה. עם זאת, אם אתם מרגישים שבעים מבלי לאכול ויש לכם הרגשה של אוכל שתקוע לכם בגרון אז אתם צריכים לראות בגלל בעיות בושט או סרטן.

source

7

שיעול מתמשך או קוצר נשימה

אם השיעול שלכם לא עובר בתוך שלוש שבועות או שאתם חווים קוצר נשימה, תראו רופא מומחה. תסמין אחד הוא גירוי של דרכי כניסת האוויר, דבר המראה שהריאות שלכם אינן עובדות כפי שהן אמורות.

source

8

כאב שממשיך לחזור

אם אתם שמים לב לכאב שממשיך לחזור או מופיע לעיתים יותר תדירות והוא מתמשך, תראו רופא ובמיוחד אם קיימת גם ירידה במשקל, עייפות או שינויים בתנועת המעיים.

source

9

ליקויים בשינויי העור, סקביאס שלא מתרפא, פצעים וכיבים

שינוי בעור יכול להיות תסמין לסרטן העור ולכן יש לבצע ביופסיה. אותו הדבר בנוגע לפצעים וכיבים שלא מחלימים.

source

10

קול צרוד/כאב גרון

שוב, קול צרוד או כאב גרון הנמשך יותר משלוש שבועות, גשו לראות רופא. יכול להיות שיש לכם זיהום חיידקי, אי סדרים במערכת החיסונית, בעיות בשרירים או בעצבים או סרטן.

source

מתוייגים: health, dangerous, cancer, pain, signs, help, sick, healthcare,

דיון

חידונים נוספים