לתת לכלב ללקק לכם את הפנים לא טוב לבריאותכם

כולנו רוצים שאנשים יראו לנו חיבה. מכיוון שהכלב שלכם אינו יכול להגיב לציוצים שלכם, הוא יכול ללקק לכם את הפנים. אולם, זה לא בהכרח הדבר הבריא ביותר. לדוגמא, הפה שלהם אינו נקי יותר משל בני אדם. "כמות החיידקים נוטה להיות דומה אבל סוגי החיידקים מאוד שונים," אומרת קלי ריינולדס, פרופסור לבריאות הסביבה באוניברסיטת אריזונה. אוכלוסיית החיידקים הנורמלית בפיות של בני אדם היא מאוד שונה.

מצד שני, לבני אדם יש טיפולי שיניים שעוזרים להם להלחם בחיידקים. כאשר אין את האפשרות להחזיק במברשת השיניים, הכלב חייב לפתח דרכים להתמודד עם החיידקים. מצד שני, זה עדיין לא מספיק. "זאת הסיבה שמחלת חניכים, שיניים רקובות וריח רע מהפה כל כך נפוצים אצל כלבים מבוגרים," אומרת ריינולדס. כלבים גם אוספים חיידקים מהפח ודברים אחרים שהם נושכים. "בסך הכל, מנקודת מבט בריאותית, הפה של הכלב אינו נקי," אומרת ריינולדס.

source

"כלבים יכולים לשאת מספר של גורמי מחלה או אורגניזמים המתפשטים מבעלי חיים לבני אדם שעלולים לגרום למחלות," אומרת ריינולדס. סלמונלה, פסטרלה, קמפילובקטר, קריפטוספורידיום, לפטוספירוזיס, גיארדיה, גזזת ותולעיים במעיים הם הדברים שאתם יכולים לקבל באמצעות מגע עם הפה שלהם. "חלק מהחיידקים הללו הם מהגורמים הנפוצים של התפרצות של מחלות שלשולים בארצות הברית," סיפרה ריינולדס. לא דומה להתפרצות של זיהומי קמפילובקטר בגורים בשנת 2017 שהתפשטו ל 67 אנשים, מתוכם אושפזו 17.

Campylobacter

"חיידקים אלה יכולים לגרום לכלב שלכם להיות חולה (בדרך כלל שלשולים), אבל לעיתים הכלב נושא אותם ללא תסמינים מוקדמים," אמרה ריינולדס. "זה תלוי בבריאות האישית שלכם ושל הכלב," אמרה ריינולדס והוסיפה כי אנשים יכולים גם לשאת חלק מהחיידקים הללו (כמו קמפילובקטר) ללא תסמינים מוקדמים.

source

אבל זה רק נכון עבור אנשים בעלי מערכת חיסונית חזקה. מצד שני, אנשים מבוגרים, נשים בהריון, אנשים בעלי איידס או נשאים, מטופלים בכימותרפיה, מטופלים שעברו השתלה ועוד לא צריכים לתת לכלב שלהם ללקק להם את הפנים ותמיד צריכים לשטוף את הידיים לאחר שליטפו את הכלב.

source

ואתם לא באמת יכולים לומר שתפתחו עמידות בפני החיידקים. "בני אדם לא יכולים אפילו לפתח עמידות בפני חלק מהחיידקים שכלבים נושאים, כמו טפילים לדוגמא, לכן הם יכולים להדביק אתכם פעם אחר פעם, " היא אמרה. "הכי טוב זה להמנע מהם ככל שניתן." ואם אתם לא יכולים, תשטפו את האזורים הנגועים עם מים וסבון. "החיידקים נכנסים לתוך הגוף שלכם רדך הקרום הרירי שנמצא על גבי הפנים - הפה, האף והעיניים," היא אמרה. "זה לא באמת משנה אם זה הכלב שלכם או של מישהו אחר שליקק אתכם, אתם עדיין צריכים לשטוף את הפנים והידיים לאחר מכן," אמרה ריינולדס.

מתוייגים: health, dogs, dog, pet, puppy, bacteria, sick, lick, mouth,

דיון

6 סימנים מדאיגים של נזק לכבד שצריכים להפחיד אתכם סיפורים

להלן מספר תסמינים שיופיעו אם יש לכם בעיות בכבד. תראו רופא אם יש לכם אותם!

אדם נתפס נוהג במהירות של 235 קמ"ש: השוטרים נדהמו לגלות מי היו הנוסעים הנוספים ברכב סיפורים

הוא נהג במכונית הולדן קומודור שחורה ונסע במהירות שהיא פי שתיים מהמהירות המותרת. המשטרה החליטה שמסוכן מידי לרדוף אחריו ותפסה אותו כשעה מאוחר יותר.

סיפור מחמם לב על גור שהוחזר לביתו לאחר שסיימון קאוול הציע פרס כספי סיפורים

מכתב לסנטה קלאוס הפך לנס עבור ילד אחד קטן!

הסיבה לכך שבעוד 30 שנים יגמר השוקולד בעולם סיפורים

האם אתם אוכלים שוקלדים, עוגות שוקולד או סוכריות שוקולד? ובכן, הנכדים שלנו אולי לא יכירו את הטעם מכיוון שהשוקולד עלול להעלם מן העולם בתוך 30 שנים.

זוג קנדי מאמץ חזרזירה שגודלת להיות חזירה במשקל של 300 ק"ג סיפורים

אתם צריכים להיות מאוד זהירים כאשר אתם קונים חזירים אקזוטיים. כאשר הזוג הקנדי סטיב ג'נקינס ודרק וולטר אימצו את אסתר, הם חשבו שהם מקבלים חזרזירה קטנה במשקל של 3 ק"ג.

8 מאפיינים פיזיים שגברים מוצאים אותם הכי מושכים אצל נשים סיפורים

תביטו ברשימת המאפיינים הפיזיים שגברים מכל רחבי העוחם מוצאים אותם כמושכים אצל נשים.

10 תסמינים שאסור להתעלם מהם סיפורים

התסמינים הללו הם אלו שצריך לשים לב אליהם יותר מהכל. להלן עשרה שאסור להתעלם מהם!

גולדן רטריבר פותח את מתנת חג המולד שלו סיפורים

תביטו כיצד כלב גולדן רטריבר בן ה-12 בשם קאש פותח את המתנה שלו לחג המולד.

גבר מכה את הבן של חברתו כי פתח את מתנות חג המולד מוקדם מידי סיפורים

ווסלי מקלום בן ה-22 מאוקלהומה הכה את בנה בן החמש של חברתו ברידג'יט פיין עם חגורה מפני שפתח את מתנות חג המולד מוקדם מידי.

20 דברים שצריך לדעת על החבר לפני שמתחתנים סיפורים

אז אם את רוצה להגן על עצמך מפני הבושה של הגירושים ונישואים שניים (או יותר), את בהחלט צריכה לשים לב עם איזה אדם את מתחתנת.

8 עובדות שלא ידעתם על בני מזל גדי סיפורים

להלן 8 עובדות שאולי לא ידעתם על בני מזל גדי. אבל הייתם רוצים לדעת!

קליפורניה מזהירה מפני סכנות הקרינה סיפורים

מחלקת הבריאות של קליפורניה מזהירה אנשים כי טלפונים סלולרים גורמים לחשיפה של קרינה וכמו כן סיכונים בריאותיים, במיוחד עבור ילדים.

סטודנטית בת 20 משאירה טמפון בתוכה במשך תשעה ימים וכמעט לא שורדת סיפורים

הטמפון גרם לתסמונת נדירה ורעילה. זהו זיהום חיידקי הנובע מחיידקים לא מזיקים הנמצאים על פני העור, אף או הפה.

10 דרכים שבהן הציפיות המשפחתיות לא תואמות את המציאות סיפורים

יש לנו כאן אוסף של תמונות שמסכמות כמה חיי המשפחה שלכם שונים ממה שדמיינתם שיהיו.

לנערה בת 17 בהריון ניתנו שלושה חודשים לחיות בגלל גידול נדיר במוחה סיפורים

הצרות של דנה החלו בסוף נובמבר, היא החלה לחוות קשיים בדיבור. "שמתי לב שלקח לי קצת זמן לבלוע ואז ללכת הפך להיות קשה יותר ואז אפילו נהיה קשה לדבר."

סטודנטית מסיימת בחינה בתוך חדר הלידה סיפורים

זהו למעשה סיפור שהוא ההפך מהברזה מבחינות והגשת עבודות, נזריה תומאס ממיזורי סיימה בחינה בבית החולים בזמן המתנה ללידה של בנה.

אמא נותנת לילדים שלה לשתות אלכוהול מגיל 13 סיפורים

בריטון שונה סיברי בת ה-47 טוענת כי העובדה שהיא נותנת לילדים שלה בני ה-13 לשתות זה מלמד אותם להיות אחראים באותו באופן שזה עוזר להם ללמוד נהיגה.

15 טיפים לקניית מצרכים עבור הקונה החסכן סיפורים

פשוט תעקבו אחרי הטיפים החסכוניים הללו ותחסכו כסף בעת קניית המצרכים שלכם!

גזעי כלבים המתאימים לסימן המזל שלכם סיפורים

אם אתם מתאימים לאנשים על פי סימן המזל שלכם אז בהחלט ניתן להתאים גם כלבים לאנשים! הכלב עדיין יאהב אתכם ללא קשר לסימן המזל שנולדתם בו.

איזה מזון מהיר אתם לא צריכים לאכול על פי עובדי תעשית המזון המהיר? סיפורים

עובדי תעשיית המזון המהיר דיברו על סוגי המזון המהיר שאסור לכם להזמין!

15 חתולים וכלבים שהורסים את חג המולד סיפורים

חיות המחמד שלכם נמצאות כאן כדי להרוס את חג המולד שלכם!

מה הורוסקופ 2018 צופן לכם? סיפורים

זה הזמן לקצת אסטרולוגיה!

10 רעיונות מטורפים לגבות משנת 2017 סיפורים

את לא יכולה לעשות משהו מוזר מידי עם הריסים, אבל הגבות גדולות מספיק כדי לגרום למספר בנות להשתגע לחלוטין. תראי את הרעיונות המשוגעים האלה!