9 טריקים לשרוד במצבים הכי מסוכנים

ככלל, החיים שלנו מתורבתים וחמימים. מלבד אסונות טבע, אנחנו די בטוחים מפני הסכנות של עולם הטבע. הגגות והתקרות שלנו מגנים עליו מהשמש והגשם. הקירות שלנו מגנים עלינו מהרוחות הקרירות והשלג. יש לנו מערכות שהופכות את הבתים שלנו לחמים או קרירים. סביר להניח שחיות מסוכנות נעלמו מהחיים בערים שלנו (מלבד אוסטרליה כנראה). אנחנו חיים חיים בטוחים.

אולם, אי אפשר לדעת מתי אפשר למצוא את עצמנו אבודים ועומדים מול הזעם של הטבע. מי יודע אילו פעולות יוליכו אתכם שולל? זאת הסיבה שהרשימה הזאת נוצרה כדי לתת לכם על יתרון בחלק ממצבי הקיצון הללו. אדם מוכן הוא שורד ושורד הוא קורא חוזר! ואנחנו אוהבים את הקוראים שלנו!

1

הדלקת מדורה עם סוללת הטלפון

source

אם הגעתם למצב שאין לכם קליטה והסוללה שלכם מתה, הטלפון הוא רק משקל עודף. הרבה סמארטפונים וטבלטים הם בעלי סוללות ליתיום. כאשר דוקרים אותן עם משהו חד, מתרחשת תגובה כימית שיכולה להתחיל אש. רק תכינו כמה עצים בצד.

2

הימלטות מזרם חזק

source

זרם חזק יכול להתרחש אפילו בעת שחייה בים. כאשר מתחיל זרם חזק ואתם מתרחקים מהחוף, אתם תרצו לשחות בחזרה אליו. עם זאת, בדרך הזאת אתם פשוט תתעייפו ותתרחקו יותר מהחוף. מה שאתם צריכים לעשות הוא לשחות במקביל או באלכסון לחוף. הזרמים שם לא רחבים כל כך רחבים ולכן זה יכול להציל את חיים בכך שתשחו מחוצה להם.

3

בריחה מתנין

תנינים, חינניים כפי שהם, יכולים לרצות מהר יותר מבנאדם כאשר הם נעים בקו ישר. למרבה המזל, הם כבדים בעת פניות וכתוצאה מכך הטרף יכול לברוח כי הם מאבדים קשר עין איתו. אם תנין רודף אחריכם, תרוצו בזיגזגים.

source

4

עקיצת מדוזה

כאשר מקבלים עקיצה ממדוזה זה יכול לגרום לשוק ניורולוגי, תגובה אלרגית ואף לזיהום חמור בגוף. אם זה קרה לכם, תנקו באופן מידי את הפצע ותסירו כל שריד של הזרועות. אל תגעו בזרועות עם ידיים חשופות כדי להימנע מצריבה נוספת. לאן מכן אתם צריכים לנקות את האזור עם מים מלוחים - מים מתוקים רק יגרמו להפעלה של התאים הצרובים. לאחר מכן תמרחו חומץ תפוחים או אלכוהול כדי להסיר רעלים. גשו ותראו רופא לאחר המקרה.

source

5

חוק השלוש

חוק השלוש מודד את ההישרדות הממוצעת של אדם בתנאים מסוימים מאיימים:

3 דקות ללא אוויר, בממוצע, עד שהאדם מאבד את הכרתו
3 ימים ללא מים לפני שאתם מגיעים להתייבשות מסכנת חיים
3 שבועות ללא אוכל לפני שאתם גורמים לנזק רציני לבריאות (לפעמים הגוף יכול להסתגל לשרוד ללא אוכל במשך חודש)

תקבעו את סדר העדיפויות בהתאם

source

6

הדבקת פצע

אם נחתכתם ביד ולא נותרו תחבושות, אתם יכולים להשתמש בדבק כדי לסגור את הפצע. זה גם מחטא אותו! אולם, אתם עדיין צריכים לבקר רופא למרות שאתם לא מדממים עוד.

source

7

לא לאכול שלג כדי להרוות את הצמא

אל תאכלו שלג כדי להרוות את הצמא שלכם בחורף. זה חשוב מאוד במצב של השרדות מכיוון ששלג קר יכול לקרר את הגוף שלכם שכתוצאה מכך יצטרך לבזבז אנרגיה נוספת כדי לשמור על עצמו חם. זה יהיה בזבוז של אנרגיה שיגרום לכם לקפוא מהר יותר. עדיף להמתין עד שהשלג ימס כדי שתוכלו לשתות את המים שלו

source

8

מחבת בוערת

מחבת שהושארה ללא השגחה בתנור יכולה להתלקח מהר מאוד! זה יכול לגרום לשמן להתחמם יתר על המידה וזו הסיבה שאסור לכם לנסות ולכבות עם מים. האש פשוט תתחזק והשמן החם יותז לכל עבר. עבור אש קטנה, השתמשו באבקת אפייה מכיוון שהיא סופגת חמצן. אתם יכולים לכסות את המחבת עם בד כותנה צפוף כמו שמיכה או ערימה של ולצות. כמובן, הם יהרסו אבל זה שום דבר לעומת האפשרות שהבית כולו יעלה באש!

source

9

חתכים עמוקים

בזמן שאתם תרצו להסיר את הרסיסים או החפצים שגרמו לחתכים הגדולים, אל תעשו זאת. החפץ למעשה מונע ניקוב של כלי הדם ובכך מונע מכם מלדמם. תשאירו את זה בפנים עד שתקבלו טיפול רפואי.

source

דיון

חידונים נוספים